O projekcie

Od zawsze lubiłem zwiedzać. Praktycznie każdą dłuższą wolną chwilę poświęcałem na wypad gdzieś w bliższą lub dalszą okolicę mojego miasta. Okolica ta obfituje w wiele ciekawych miejsc. Jedne są doskonale znane, opisane szczegółowo w przewodnikach i internecie, zaznaczone na mapach, udokumentowane fotografiami. Są też miejsca mało znane, a bardzo ciekawe i również zasługujące na uwagę. Na stronie tej przedstawione zostaną zarówno te doskonale znane, jak i te nieco zapomniane (z naciskiem na te ostatnie).

Zawsze robię też dużo zdjęć. Najpierw pstrykałem aparatem analogowym, potem dorobiłem się cyfrówki. Zdjęć mam tysiące z różnych lat, zarówno w formie papierowej jak i cyfrowej. Wszystkie zdjęcia tutaj zamieszczone są mojego autorstwa.

Za pomocą tej strony chciałbym jakoś uporządkować i usystematyzować wszystkie te wędrówki i zdjęcia. Nie będę szczegółowo opisywał miejsc, bowiem w internecie są dostępne obszerne opisy większości z nich. Przy każdym poście postaram się wkleić odnośnik, gdzie będzie można znaleźć więcej szczegółowych informacji. Strona ta ma również za zadanie przybliżyć zainteresowanym różne ciekawe miejsca, by sami mogli je odwiedzić i ocenić. Dlatego staram się również opisać, jak najłatwiej do danego miejsca można trafić z Częstochowy jako punktu wypadowego.

Najbardziej lubię całodniowe wycieczki piesze i te praktykuję bardzo często jako połączenie przyjemnego (zwiedzanie, robienie zdjęć) z pożytecznym (wysiłek fizyczny). Zdarza się jednak, że mając niewiele wolnego czasu, wybieram najwygodniejszy i najszybszy środek transportu, czyli samochód. Można wtedy w krótkim czasie zwiedzić kilka miejsc.

Zapraszam do odwiedzania miejsc tu opisanych, a także do systematycznego odwiedzania strony. Mam nadzieję, że wystarczy mi czasu i samodyscypliny, by w miarę często zamieszczać tu jakieś materiały, bo mam ich naprawdę sporo. Również uwagi co do strony, jej treści, błędów itp. bardzo mile widziane!

1 komentarz:

  1. dziękuję,to bardzo potrzebne,mieszkam w Częstochowie od 67lat z kawalkiem i wlasciwie bardziej znam dalekie niż te bliskie okolice,troche wstyd ale cóż, teraz moze nadrobię,pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń